"Azərbaycan" nəşriyyatı "reket jurnalistika" ilə bağlı "qara siyahı"da olan qəzetləri nəşriyyatdan kənarlaşdırır. ... |
Milli Kitabxana Dünya elektron kitabxanasında təmsil olunacaq .... |
Azərbaycanın Milli Mətbuatının 135 illik yubileyi münasibətilə nəşr edilmiş “Həsən bəy Zərdabi və “Əkinçi”” kitabının təqdimat mərasimi keçirilib. APA-nın məlumatına görə, kitab Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyası (AVCİYA) və Söz Azadlığını Müdafiə Fondu tərəfindən birgə hazırlanıb. ... |
Rəqəmli televiziya yayımının tətbiq edilməsi üçün hazırlıq işləri aparılır və Bakı şəhərində sınaq olaraq 10 televiziya kanalının rəqəmli şəkildə ötürülməsi təmin edilir. .... |
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutu bu qurumun keçmiş əməkdaşı, ədəbiyyatşünas alim, filologiya elmləri namizədi, mərhum Nəsrəddin Qarayevin "XIX əsr Azərbaycan ədəbi məclisləri" kitabını nəşr etdirib. .... |
"Azərbaycan Respublikasında kitabxana-informasiya sahəsinin 2008-2013-cü illərdə inkişafı üzrə Dövlət Proqramı"nın icrasını təmin etmək məqsədi ilə Sumqayıt Şəhər Uşaq Kitabxanasının veb-saytı (http://www.sum-child.az) yaradılıb. ... |
Modern.az saytı xəbər verir ki, iyulun 8-də Atatürk Mərkəzində Qarabağla bağlı jurnalistlər üçün elan olunüş musabiqənin qaliblərinin adı açıqlanıb. Qeyd edək ki, müsabiqə Gənclər Təşkilatları Milli Şurası ilə Parlament Jurnalistlər Birliyinin təşəbbüsü ilə baş tutub. ... |
İyul ayının 9-da Mirzə Fətəli Axundov adına Milli Kitabxanada Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi Azərbaycan mətbuatının yaradılmasının 135 illiyinə həsr olunmuş tədbir və yubiley münasibəti ilə yerli KİV-də mədəniyyət sahəsində seçilən jurnalistlərin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib. ... |
Xalq Artisti Yalçın Rzazadənin uzun illər ifa etdiyi mahnılardan ibarət albomu dövlət səviyyəsində kitab şəklində hazırlanır. ... |
Mətbuat Şurası Azərbaycan milli mətbuatının 135 illik yubileyi çərçivəsində sayca dördüncü tədbirini keçirilib. .... |
Bu günlərdə Azərbaycan Jurnalist Qadınlar Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə "Milli mətbuatın 135 illik yubileyi: jurnalistlərin sosial vəziyyətinin yaxşılaşdırılması yolları" mövzusunda Dəyirmi Masa təşkil edilib. Dəyirmi Masada media rəhbərlərinin deputatların ictimai-siyasi xadimlərin iştirakı ilə jurnalistlərin sosial durumunun yaxşılaşdırılması yolları araşdırılıb və hökumətə konkret təkliflər irəli sürülüb. .... |
İyul ayının 17-də Salman Mümtaz adına Azərbaycan Dövlət Ədəbiyyat və İncəsənət Arxivinin 45 yaşı tamam olacaq..... |
"Təhsil" Nəşriyyat-Poliqrafiya müəssisəsinin "Kitab evi"nin açılış mərasimi keçirilib. Açılış mərasimində Təhsil Naziri Misir Mərdanov, Mədəniyyət və Turizm Naziri Əbülfəs Qarayev, millət vəkilləri, jurnalistlər və digər tanınmış ziyalılar iştirak edib..... |
İyulun 8-də Parlament Jurnalistlər Birliyi (PJB) və Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının (GTMŞ) birgə təşəbbüsü ilə Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı jurnalistlər arasında keçirilən yazı müsabiqəsinin qalibləri açıqlanıb. .... |
Milli mətbuatımızın qaranquşu sayılan “Əkinçi” qəzetinin çapdan çıxmasının 135 illik yubileyi ilə əlaqədar Söz Azadlığını Müdafiə Fondunun AVCİYA təşkilatı ilə birgə təşəbbüsü ilə “Həsən bəy Zərdabi və “Əkinçi”” kitabı işıq üzü görüb. ... |

Состоялась презентация книги «Гасан бек Зардаби и «Экинчи»»
В связи с 135-летием Азербайджанской национальной прессы состоялась презентация книги «Гасан бек Зардаби и «Экинчи»». Книга подготовлена Ассоциацией Содействия Развитию Гражданского Общества в Азербайджане и Фондом защиты свободы слова. В ...
Сайт Детской библиотеки города Сумгайыт
В рамках реализации «Государственной Программы по развитию библиотечно-информационной сферы в Азербайджанской Республике на 2008-2013 годы» в Сумгайыте создан сайт городской детской библиотеки. По сообщению пресс-службы Министерства культуры и туризма, на ...
Состоялась церемония открытия «Дома книги»
7 июля состоялось открытие «Дома книги» издательско-полиграфического учреждения «Техсил». На церемонии открытия приняли участие министр образования Мисир Марданов, министр культуры и туризма Абульфас Гараев, депутаты, журналисты и другие известные представители ...
Презентация книги Нателлы Османлы
10-го июля в кафе «Али и Нино» состоится презентация книги писательницы Нателлы Османлы. Презентация пройдет при поддержке издательского дома «Али и Нино». В книгу вошли три повести Нателлы Османлы, к ...
Лучшие журналистские работы по культуре
В Национальной библиотеке имени М.Ф.Ахундзаде состоялось награждение победителей конкурса журналистов на лучшую работу по культуре, посвященное 135-летию азербайджанской печати. Конкурс проводила газета «Маданиййят» при поддержке Министерства культуры и туризма. Выступивший ...
Книга под названием «Литературные меджлисы Азербайджана в ХIХ веке»
Институт рукописей имени Мухаммеда Физули Национальной академии наук издал книгу кандидата филологических наук Насреддина Гараева — «Литературные меджлисы Азербайджана в ХIХ веке». В книге, отпечатанной в издательстве «Нурлан», подробно представлена ...
Издана пикантная книга молодой азербайджанской писательницы
При поддержке издательского дома «Али и Нино» выходит в свет новая книга молодой писательницы Нателлы Османлы. В книгу вошли три повести Н. Османлы, к каждому из произведений автора созданы оригинальные ...
Скончался известный грузинский поэт
Известный грузинский поэт Фридон Халваши скончался сегодня, 8 июля в возрасте 85 лет, сообщает Грузия online. Поэт родился 17 мая 1925 года. Первый сборник его стихов «В стране солнца» был ...
В Зардабе состоялась конференция на тему «Национальная пресса Азербайджана — 135: исторические достижения и перспективы»
В Зардабском районе состоялась конференция, посвященная 135-летнему юбилею национальной прессы Азербайджана. В начале участники мероприятия посетили памятники общенационального лидера Гейдара Алиева и Гасан бека Зардаби, после чего отправились в дом ...
В Эфиопии сохранилась самая старая в мире христианская книга
Британская благотворительная организация Ethiopian Heritage Fund, располагающаяся в удалённом эфиопском монастыре, сумела сохранить самую старую в мире иллюстрированную христианскую книгу. Это Евангелие от Гаримы, названное так по имени монаха, пишет ...