JURNALİSTLƏRƏ 1300 ABŞ DOLLARI HƏCMİNDƏ YARDIM AYRILIB
Fonddan “Media forum” saytına verilən məlumata görə, “Azadlıq” qəzetinin əməkdaşı Mirzə Sakitə (həyat yoldaşı Rəna Zahidovanın müraciəti əsasında) 400 ABŞ dolları, “Gündəlik Azərbaycan” qəzetinin baş redaktoru Eynulla Fətullayevə (atası Emin Fətullayevin müraciəti əsasında) 400 ABŞ dolları, “Yüksəliş Naminə” qəzetinin əməkdaşı Elçin Həsənova 200 dollar və “Reytinq” qəzetinin redaksiyasına (redaksiyanın müraciətinə əsasən) 300 dollar məbləğində yardım edilib.
Qərar fondun İdarə Heyətinin dünən keçirilən iclasında qəbul olunub. Fondun təsisçiləri “Yeni Nəsil” Jurnalistlər Birliyi, “Azərbaycan Jurnalistlər Birliyi”, “Nəcəf Nəcəfov Fondu” və Demokratik Jurnalistlər Liqasıdır.

$ 1300 aid granted to journalists
According to the Foundation, $ 400 was given to the family of “Azadlig” newspaper's writer, Mirza Sakit; the same amount was paid to the family of the editor-in-chief of the “Gundalik Azerbaijan” newspaper; $ 200 was granted to journalist of the “Yuksalish namina” newspaper, Elchin Hasanov and $ 300 - to the “Rating” newspaper.
It is notable that such a decision was made at the yesterday’s meeting of the Foundation’s executive committee. The founders of the Organization are the Association of Journalists - “Yeni nesil”, “The Union of Azerbaijani Journalists”, “The Foundation of Najaf Najafov” and the Democratic League of Journalists.